Türkiye’nin emin ve alanının lider etkinliklerinden var olan Aile Festivali İBS, rengarenk ve sürprizi çok muhtevası ile 15-17 Aralık tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Bu sene 6’ncısı yapılacak var olan aile festivali İBS’nin 2017 teması ise ”Kahramanım Annem” olarak belirlendi. Her sene yüzbinlerce anne ve çocuğun katıldığı, iyi anların yaşandığı İBS’nin 2017 muhtevası ise evvelki senelerden dahada yoğun ve dolu olacağı söylendi. Temanın ruhuna ahenk gösteren olacak şekilde sergiler, atölye çalışmaları, hasbihal buluşmaları ve yarışmaların hazırlandığı duyuruldu. Ayrı olarak ebeveynlik halleri ve çocuğa baz alinarak yaklaşımları ile ayrım oluşturan Bir hayli meşhur anne adayi ile şuurlu da ağırlanacağı bildirildi.

Cengiz Küçükayvaz çocuklarla drama yapacak
İBS Sahnede tema dışı etkinlikler yer alacağı belirtilirken, mini clubshowların, illüzyon ve jonglör gösterilerinin olacağı, meşhur tiyatrocu Cengiz Küçükayvaz da üç vakit süresince çocuklarla üretici drama çalışmaları yapacağı bildirildi. Jazz konseri, jazz dansları ve animasyonlar da İBS Sahnedeki başka rengarenk etkinlikler olarak ön plana çıkıyor. ‘Minik Yetenekler Sokağı’nda bu sene bebek tiyatrosundan dikkat cazip örneklerin yanı sıra ‘kukla tiyatrosu’ yer alacağı ifade edildi.

Ceyda Düvenci, Ayşe Arman, Akasya Asıltürkmen ve Derya Özel İBS’de olacak
Festivalin, hasbihal buluşmaları bölümü ise her sene olduğu benzeri meşhur anne adayi adaylarimiz annelik hallerini anlatacak. Kısa tek vakit evvel anne adayi var olan Akasya Asıltürkmen ‘Lohusa Kafası’ isimi altında tek sunum yapacak. İkinci kez anne adayi var olan Ceyda Düvenci ise ”Hem Anneyim hemide Kadınım” diyecek ve Bu tür konulari tartıştıracak. medya mensubu yazar ve ikiz bebek annesi Derya Özel de, ‘Masalların Çocuklar Üzerine Etkisine’ değinecek. Köşe yazarı, sunucu ve anne adayi var olan Ayşe Arman ise ‘Bebek ve Çocuk Giysilerinde Trendler’ konusunu masaya yatıracak.

Ünlü doktorlardan İBS’de ebeveynlerle buluşacak
Beyaz Saray tarafından ödüllendirilen bebek doktoru Gökhan Mamur’un da ebeveynlerle tek araya gelip, çözüm reçeteleri sunacağı aktarıldı. İBS hasbihal buluşmalarının dikkat cazip başka uzmanları ise şöyle: Dr. Sema Demir, Dr. Aykut Coşkun, Dr. Elif Çakır, Pedegog Melek Kılıç, şuurlu Psikolog Elif Saygın, muayenehane Psikolog Yrd. doktor Başak Demiriz ve doktor Cevahir Tekcan.
Elif Doğan, Esra Ertuğrul, Aslı Cebeci, Sinem Gerger Akınal ve Arzu Çulha benzeri Bir hayli blogger anne adayi de İBS hasbihal buluşmaları kapsamında ebeveynlerle tek araya gelip karşılıklı düşünce alış verişinde bulunacağı söylendi.

Ünlü markalara ait puset, oto-koltuk, bebek yatağı, bebek hijyen malzemesi, oyuncak ve kıyafetin armağan olarak verildiği İBS yarışmaları ise yasamsal medya kanalları üzerinden başladığı ve 15-17 Aralık tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezinde ayni ritimde devam edeceği kaydedildi. tertemiz mahsul ve hizmetleriyle İBS’de olacak var olan Türkiye’nin emin markalarının ise ziyaretçilere sürprizleri olacağı ifade edildi. Markaların, anne adayi bebek bebek mahsul ve hizmetlerinde yüzde 40’ları bulan indirimler uygulayacağı belirtildi.

Aileler amaciyla indirimlerin yanı sıra armağanı çok var olan yarışmaların da olacağı ve yarışmalara İBS anne adayi Bebek Çocuk Fuarı’nın yasamsal medya hesaplarından katılabilineceği açıklandı. Fuar’ın indirimli biletlerinin web sitesinden ve mobil uygulaması üzerinden saglamak edilebileceği belirtildi.

Türkiye’nin ‘anne bebek bebek arkadaşı marka ve ürünlerini’ seçen İBS Ödüllerinde ise milletçe oylaması 6 Aralık’ta sona erdi. Halkın oyuyla için anne adayi bebek arkadaşı mahsul ve hizmet kategori birincilerine 15 Aralık’ta ödülleri törenle takdim edilecek.