Asterix hikayelerini bilirsiniz. Romalılar bütün Galya’yı ele geçirmiştir ama nihayet tek köy Daha direnmektedir. Asterix ve Obelix’in köyü, sihirli tek şerbet sayesinde bütün Roma ordusuna baş tutmaktadır. Karşılarında kendilerinden kat be kat hatri sayilir büyüklükte Roma ordusu dahi olsa, bu tek avuç Galyalı, başları her dara girdiğinde içtikleri tek damla sihirli şerbet sayesinde “bin atlı o vakit dev benzeri tek orduyu yendik” şiirinin Fransa şubesi şeklinde her karşılaşmadan galip ayrılmayı başarır.

Asterix’in yaratıcıları Uderzo ve Gosciny bu sihirli şerbete hikayenin Özgün dili var olan Fransızca’da “Potion Magic” (Türkçe tercümesi “Sihirli Şerbet”) ismini vermişti; ama hikaye Türkçe’ye çevrilirken büyük olasılık dahada eğlenceli olsun diye “Deve Gücü Tazı Hızı Şerbeti” olarak çevrilmiş; olsun. Önemli olan, bunun benzeri tek sihir hikayesiyle büyüyen biz dünkü çocukların şu vakit Daha aynı şerbeti hayatın dört tek köşesinde arıyor olmaya ayni ritimde devam etmemiz.

Alaaddinin Sihirli Lambası

Aslında Galyalı Asterix bizi sihirle cezbeden tek hikaye değil. Alaaddin isimli tek gencin sihirli tek lambayı ovuşturunca içinden tek cinin çıktığı; “dile benden ne dilersin” diye sorduğu; Alaaddin’in ise cini deney etmek amaciyla güç tek istek dilediği ama cinin imkansıza yakın dilekleri dahi kolayca gerçekleştirdiği masal, çocukluğumuzda dinlediğimiz iyi hikayelerden biridir.

Sihirli Fasulye masalı ise Grimm Kardeşler’in edebiyata armağan ettiği tek masal. bunun için göre Fakirlikten kırılan tek aile, ellerinde var olan nihayet varlık var olan ihtiyar ineklerini satmaya pazara giderken karşılarına ak sakallı tek ihtiyar çıkar ve 5 fasulye tanesi verir. Onlar da ineği satmak adina bu 5 fasulyeyi evin dibine dikerler ve sonrası vakit uyandıklarında gözlerine inanamazlar çünkü evin etrafındaki bütün tarlalar, dağlar, bayırlar, dere-tepe fasulyeyle dolmuştur.

Masal Olmayan Sihirli Cisimler

Sihirli cisimlerin hikayelerde ve masallarda bol miktarda kullanılmasının nedeni bu cisimlerin bizi düş dünyasına götürüp belli tek meselesi kolayca çözerek mutluluk dolu etmeleridir. Sihirli tek sopa veyahut sihirli tek lamba veyahut sihirli tek pelerin veyahut sihirli tek anahtar veyahut sihirli tek sözcük, onu kullanan kişiye güç verir. Sihirli tek obje ile çözülmeyecek benzeri duran zorlukların üstesinden kolayca gelinir; o sihirli objeyi kullanan kişi hemide güç sahibi ayni vakitte da kahraman olur. Peki hergün hayatımızda karşımıza çıkan ve masal olmayan hangi sihirli cismi biliyoruz. Çok düşünmeyin, derhal söyleyelim: İndirim kodları.

İndirim kodu isimi verilen dijital şifreler tek tür anahtardır. Bu anahtar sayesinde webten alışveriş yaparken ücretleri mucizevi tek şekilde ucuzlatmak mümkün olur. neden mucizevi? Zira her biri bilir ki alışveriş parayla yapılır. Ama paranın kısıtlı miktarlarda olduğu anlarda eğer elinizde tek indirim kodunuz varsa, o alışverişin ödemesinin tek bölümünü kazanç adina bu kodla yapmanız mümkündür. İşte bu tek sihir çeşididir ve olay masal değil Tamamiyle gerçektir.

Cep Delik Cepken Delik

İnternetten yapılan alışverişin en iyi yanı yorulmadan, paket taşıma derdi olmadan, kasada sıra beklemeden sepeti doldurmak. tek istikametten sezon sonu indirimleri ve başka istikametten tertemiz sezonun birbirinden iyi ürünleri ekranımızda defile yaparken hangimiz istemeyiz tek fincan kahve eşliğinde o site senin, bu site benim alışveriş yapmayı? Peki şöyle sihirli tek şerbet olsa da, içince kredi kartımızın gücünü Obelix’in pazuları benzeri şişirsek; ücret etiketlerini Roma silahlı gücünü deviren Asterix benzeri devirsek… Evet o “Sihirli Şerbet” Sahiden var; isterseniz siz de deneyin.

Klasik tek durumdur: İnternetten alışveriş yapacaksınız. Ay sonu gelmiş, her cüzdanı açışınızda “cep delik cepken delik, kevgir misin be kardeşlik” türküleri söylüyorsunuz. Ama tek istikametten da indirimler başlamış ve ne vakittir almayı beklediğiniz o hırkanın ücreti etiketinde yüzde elli indirimli yazıyor. Tıklayın o hırkayı sepete atın. Rengini ve boyunu seçin. ardindan da geçin sepet sayfasına; Başka bir deyişle kredi kartınızı çıkarmanız koşul olan sayfaya.

Küçükken Şerbet Kazanına Düşenler

Bazıları amaciyla kazanç çok mühim değildir; onlar kredi kartını o sayfaya kahramanca yazıp takırt diye tediye mertebesini bitirirler ve alışveriş otuz saniyede tamamlanır. Onların sihirli tek şerbete ihtiyacı olmayabilir. Hem de o kişilere Obelix ismini verelim. Zira onlar küçükken sihirli şerbet kazanına düşmüş oldukları amaciyla hayat boyu şerbete gereksinim duymazlar.

Ama siz de bizim benzeri küçükken kazana düşmediyseniz kredi kartınızı kahramanca o sayfaya yazmadan önce, sayfada dahada minik yazılan yazıları da okursunuz. Hem de farenizin ucuyla o sayfada başka ova var mı, belli tek süre beklesek tek şeyler açılır kapanır mı, atladığımız tek şey kaldı mı diye didiklersiniz. Zira bilirsiniz ki gözden kaçmış veyahut bilerek kaçırılmış, kıyıda köşede kalmış kelimeler veyahut rastgele tek öğe o anda hayat kurtarıcı olabilir. Didiklemeye ayni ritimde devam edin, çünkü ama o vakit o aradığınız şeyle karşılaşırsınız. Arayan derviş, muradına ermiş…

İndirim Kodunuz Varsa Buraya Girin Kutusu

Bu kutu her internet sitesinin her tediye sayfasında netlikle bulunur. Ya isminizi ve adresinizi yazdığınız sayfadadır, veyahut fiyatın yazdığı sayfada. Ya fiyatın derhal yanındadır veyahut altında. Ya tek kutu şekildedir, veyahut tek kelimedir ve tıklayınca o kutu açılır. Ama çogunlukla gözlerden kaçacak şekilde sayfaya yerleştirilmiştir ki küçükken sihirli şerbet kazanına düşenler o yazıyı görmeden alışverişlerini tamamlasınlar… ama sizin gözünüzden kaçmayacaktır “indirim kodunuz varsa buraya giriniz” kutucuğu.

İşte o an, belli tek süre da şaşkınlıkla karışık, ücreti tek miktar ucuzlatabileceğiniz hissiyatı oluşur. semanda tek yıldız mı kaymaktadır? istek mi dilemeliyizdir? Ali Baba’nın “açıl susam açıl” benzeri tek şifreyi bulması benzeri tek şifre mi bulmamız gerekmektedir? Peki bu şifre nereden bulunur?

İndirim Kodu Nereden Bulunur?

İnternette indirim kodu diye yazınca reklamdaki “yüz milyon bin baloncuk” diyen minik kızın kast etiğinden çok dahada çok indirim kodu karşınıza çıkar. Hem de tek rakam saglamak gerekirse internette bulabileceğiniz indirim kodu sayısı semandaki yıldızlardan veyahut kafanızdaki saç tellerinden veyahut İstiklal Caddesi’ndeki hıncahınç insan sayısından veyahut yazi Oktay’ın attığı gol sayısından dahi fazladır. Ama bu civarindan kodun içinde kaybolmamak sizin elinizdedir.

Forumlarda Bir hayli indirim kodu bulunur. yasamsal medyada her önüne gelen tek kod paylaşmıştır. Bloglar dolmuş taşmıştır. Ama sizin aradığınız kod Yalnızca tek tanedir. Bu vaziyette tek indirim kodu sitesi bulsanız iyi olur. isimi indirimkodu.com veyahut bunun için eş şekilde var olan bu tip sitelerde mağazalar asagi alta sıralanır; tıklar bakarsınız ve o mağazanın gelmiş geçmiş bütün kampanya haberleri ve promosyon kodları tek aradadır. Siteden istediğiniz kodu alırsınız ve belli tek süre evvel alışveriş yaptığınız sitenin sepet sayfasına art dönersiniz. Artık tek yapmanız koşul olan o indirim kodunu ödemenizde kullanmak ve ücreti ucuzlatarak dahada az kazanç ile o ürünü satın almaktır.

Sihirli Şerbetin Yararları:

Nasıl ki deve gücü tazı hızı şerbeti hemide lezzetlidir, lıkır lıkır içilir; hemide bedavadır, köyde bütün Galya’lılara bilabedel dağıtılır; ayni vakitte da hatıranda işe yarar ve öyle tek güç patlaması yaşatır ki tek vuruşta 3-5 Romalı’nın aynı anda gözünü morartabilir. İşte indirim kodu da aynı o şekilde yarar sağlar. Çünkü;

– İndirim kodu kullanırsanız webten yapacağınız tek alışverişe dahada az kazanç ödersiniz.

– tek olasılık taksite neden kalmayacağı amaciyla ekstra taksit bedeli ödemezsiniz.

– Bütçenizi aştığınız amaciyla tek sonraki alışverişinizden vazgeçmek zorunda kalmazsınız.

– Çoğu vakit hatri sayilir büyüklükte parçalara odaklanıp unuttuğumuz ayrinti aksesuarları bu sayede bedavaya veyahut çok ucuza getirebilirsiniz. mesele kazandığınız indirim oranı, tek şal, tek atkı, tek kravat veyahut başka tek aksesuarla eşdeğerdir; kulağa mükemmel gelmiyor mu?

– O çok beğendiğiniz hırkayı alabilmek amaciyla hususi günlerde yapılacak indirimi beklemenize neden kalmaz; kodu kullanarak hatıranda ücreti ucuzlatır ve alışverişi tamamlarsınız.

Yani dijital hayat bize çocukluğumuzda anlatılan masal dünyası ile benzerlikler taşır. Sihir kelimesi kullanılmasa da dijital alemde birtakım sihirli cisimler vardır ve indirim kodları bu mutluluk dolu olmak veren Vaziyetin en iyi örnekleridir.

Kaynak: www.indirimkodu.com