Yıldan seneye yükselen trafik probleminin çözümüne ait ‘Paylaşımlı Yolculuk’ önerisi getirildi. Ring Servis genel Müdürü Hakan Yaralı, bu yöntemin trafik problemine, çevre kirliliğine ve ahenk gösteren ücret büyümeye çok ağırbaşlı katkı sağladığını belirtti.

İstanbul’un nüfus olarak her sene vasati yüzde 1,3 ile yüzde 1,9 arasında büyümekte olduğunu ve de tertemiz yapılan yollar ile toplu taşıma hatlarının bu büyümeye eşlik edemediğini söyleyen Yaralı, “Yıldan seneye yükselen bu artış hatri sayilir büyüklükte tek trafik problemini de beraberinde getirmektedir. Trafik problemi olarak Yalnızca yoldaki bu kalabalığı, trafiğin sıkışmasını ele alırsak konuyu basitleştirmekten öteye geçemeyiz” dedi.

Çalışanların veyahut şehirde yaşayan sahislarin bu trafik problemleri hasebiyle motivasyon, verimlilik, performans eksikliği benzeri meseleler yaşadığının da altını çizen Yaralı, “Ekonomik olarak da çok yakıt tüketmek, trafiğin yavaş ilerlemesine güvenerek iş kayıpları ve de çevreye salınan egzoz gazları hasebiyle de çevre kirliliği benzeri çok da çok gözükmeyen, aslında memleket geleceği açısından çok dahada mühim tek durum alana çıkmaktadır. Trafik benzeri Bir hayli sosyoekonomik istikameti var olan böylesi karmaşık mevzuların çözümü amaciyla inovatif düşünmek de çözümün tek parçası. tertemiz yollar ve metro yapılarak bu problemi çözmeye çalışmanın yanında, memleket genelinde teşvik edici, kapsamı geniş tedbirler almak ve geliştirmekte hatri sayilir büyüklükte önem istek etmekte. Bununla birlikte İnsanlarımızı, memleket genelinde yaşayabilecekleri, kullanabilecekleri, ahenk sağlayabilecekleri tertemiz ve değişik seçeneklere yönlendirmemiz gerekiyor” diye konuştu.

“Ring Servis uygulaması tek çok sosyoekonomik probleme da çözüm olabilecek tek alternatiftir”

Çevre dostu, sosyoekonomik hayatın sürdürülebileceği tek trafik akışının sağlanabilmesi amaciyla şehirlerin ve ulaşım sistemlerinin tekrar tasarlanması gerektiğini belirten Yaralı, “İşte bu çözümlerden birisi de paylaşımlı yolculuk yapabilmenin teşvik edici vaziyete getirilmesi. yeryüzünde Bir hayli örneği bulunan paylaşımlı yolculuk örnekleri trafik problemine, çevre kirliliğine ve de ahenk gösteren ücret olarak büyümeye çok ağırbaşlı katkı sağlamaktadır. Ülkemizde de bunun için öncülük edecek tek uygulama (Kişiye Özel çalisan Servisi) var olan Ring Servis uygulaması Yalnızca trafiğin azaltılmasına değil yukarıda bahsettiğimiz Bir hayli sosyoekonomik probleme da ağırbaşlı çözüm olabilecek tek alternatiftir. Ring Servis sayesinde yoldaki araç sayısı azaltılabilecek, böylelikle hemide trafik sıkışıklığı sorunu, ayni vakitte da bunun için paralel salınan emisyon gaz ve oluşturduğu çevre kirliliği azaltılmasıyla da dahada temiz şehirlerde yaşayabileceğiz. Uygulamaya erişmek isteyenler müessesenin web sitesinden, Appstore’dan ve Google Play’den ulaşabilirler” şeklinde konuştu.