ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, hayat Bankasının Türkiye’nin büyüme oranını tekrar revize ederek yüzde 6,7’yı çıkardığını, dördüncü kez yapılan revizenin tekrar tutturulamayacağını söyledi. Zeybekci, ihracatta tarihi rekorun geçtiğimiz hafta aşıldığını, 2018 seneninde ihracatın her ay rekor kıracağını ifade etti.

“BÜYÜMEDE DÜNYANIN tek NUMARASI OLDUK”

Zeybekci, İzmir’de tek otelde düzen eden Türk Eximbank’ın “2017 etkinlik neticeleri ve 2018 Hedefleri” medya toplantısına katıldı.

Toplantıda ülkemiz ekonomisinin performansıyla alakalı değerlendirmede bulunan Zeybekci, geçen sene Türkiye’nin evvel üç çeyrekte vasati 7,4, üçüncü çeyrekte yüzde 11,1 büyüdüğünü, bunu söylediklerinde Bir takım kesimlerin bıyık altından güldüğünü, “hadi canım” diyenlerin olduğunu ama Türkiye’nin büyümede sene nihayetinde dünyanın tek numarası haline geldiğini dile getirdi.

“DÖRDÜNCÜ kez REVİZE ETTİ”

Bir gün evvel gece sabaha karşı hayat Bankasının Türkiye’nin büyüme oranını tekrar revize ettiğine işaret eden Zeybekci, şöyle konuştu:

“Dünya Bankası, Türkiye’nin büyüme oranını tekrar revize etti, yüzde 6,7’ye çıkardı. Dördüncü kez revize ediyor. Yüzde 3’tü evvel açıklama ettiği ocakta ayında, şubat ayında yüzde 2,7 olarak açıkladı. Haziran’da bunu 3,5’e ve ekimde yüzde 4’e, şimdi de yüzde 6,7’ye çıkardı. Dördüncü kez da hatri sayilir büyüklükte olasılıkla tutturamayacak. hayat Bankası, IMF, AB, OECD, Standart