Olay, akşam saatlerinde Bağcılar ortada semtinde alana geldi. İddiaya göre, hasta kisi ziyaretine gitmekte var olan ihtiyar kadın, cadde üzerinde kapkaça uğradı. Çantası çalınan ihtiyar kadın sinir krizleri geçirerek çevredekilerden yardım istedi. O esnada otomobilleriyle seyretme seklinde var olan dört sürücü yaşlardaki zanlının peşinden araçlarıyla yol arasına daldı.

Vatandaşlar tarafından yol arasında araçlarla sıkıştırılan kişi tesirsiz vaziyete getirildi.Vatandaşlar bayram bugünü ihtiyar kadının çantası çalan şahsı evvel dövdü. derhal peşinden olay adina zabita çağırdı. Etraftaki gençlerin linç girişimine ise tekrar zanlıyı tesirsiz vaziyete getiren vatandaşlar destur vermedi.

POLİSE GÖTÜRDÜLER

Daha ardindan olay adina gelen zabita zanlıyı gözaltına alarak zabita merkezine götürdü. Kapkaççıyı yakalayan vatandaşlardan biri “Aracıyla şahsı yol arasında sıkıştıran sürücü “eve gidiyorduk. Kadının bağırdığını ve çocuğun kaçtığını gördük. vaziyeti anlayıp orada U dönüşü yaptık. Burada yakalayıp tesirsiz vaziyete getirdik. Bayram bugünü bunun benzeri ihtiyar tek kadının çantasını çalabiliyorlar” diyerek reaksiyon gösterdi.

Olay adina vatandaşlar tarafından kazançlan ihtiyar kadın herkese teşekkür ederken gözyaşlarına hakim olamadı.Tüm bu yaşananlar ise gsm telefonu kameralarına yansıdı. Görüntülerde kapkaççıyı yakalayan vatandaşlar evvel önce iki tokat vuruyor. derhal peşinden polisin gelmesini bekliyor. Bu sırada ihtiyar kadın ağlayarak gözyaşı dökerek teşekkür ediyor.

İHA