Bursa Karacabey’de tek kum ocağında aşçı Halis Batıbey, çocuğunun parkta oynarken gözlüğünü kaybettiğini öğrenince gözlüğü aramaya gitti.

Gözlüğü ararken parkta bulunan bankın kenarında tek cüzdan gördü. Telefonla vaziyeti yanında çalıştığı işyeri sahibi Mevla Subaşı’ya anlattı.

CÜZDANDA 50 BİN Lira DEĞERİNDE ÇEK VE dört BİN 355 Lira NAKİT VARDI

Subaşı bulduğu cüzdanı Karacabey zabita Karakolu’na götürdü. Karakoldaki incelemede cüzdanın Ali Ertaş’a ait olduğu anlaşıldı. Cüzdanda, dört bin 355 Lira para para, 50 bin Lira değerinde dört adet çek ve çok sayıda kredi kartı olduğu belirlendi.

Telefonla kendisine ulaşılan Ali Ertaş karakola gidip cüzdanını Mevla Subaşı’ndan teslim aldı.

“ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Ali Ertaş’ın bu misal davranıştan dolayı gözleri dolarken, şöyle dedi:
“Arkadaşlarla akşam parkta oturduk. Sonrasında haneme gittim. Cüzdanım düşmüş ama farkında değildim. bu erken beni emniyetten aradılar. Bu şekilde cüzdanımın kayıp olduğunu öğrendim. İçerisinde para para, dört adet çek ve çok sayıda kredi kartı vardı. Cüzdanımı Halis Batıbey bulmuş ve Mevla Subaşı emniyete götürmüş. Bende cüzdanımı emniyetten teslim aldım. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. nihayet vakitlerde tek sürü dolandırıcılık haberleri okurken, bu tür dürüst insanların aramızda bulunması bize mutluluk dolu olmak veriyor. Bu devirde bunun benzeri dürüstlük göz yaşartıcı.”

Bulduğu kazanç dolu cüzdanı sahibine teslim etti

Halis Batıbey’in çalıştığı kum ocağının sahibi var olan ve cüzdanı emniyete götüren Mevla Subaşı ise, “Halis Batıbey’in bulduğu cüzdanı sahibine teslim ettik. bu konuyla alakali kendisinin personelimle iftihar ediyorum. Bu benzeri olaylar su istimal edilmeden dogruluk sahibine teslim edilmesi gerekir. Dinimizin gereği de budur. Çoluk çocuğumuza çalışıp helal ekmek yedirelim.” ifadelerini kullandı.

.fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-20px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; }