Erzurum’da düzenlenen beynelmilel Kayak Federasyonu (FIS) Kıtalararası Kayakla Atlama Yarışları’nda 127,5 metrelik atlayış yapan Fatih Arda İpçioğlu, tarihi tek muvaffakiyet elde ederek bu branşta olimpiyatlara katılmaya dogruluk galip gelen evvel Türk sporcu oldu.

Türkiye Kayak Federasyonu (TKF) reis Yardımcısı Fatih Kıyıcı Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, hafta sonu Kiremitliktepe’deki atlama kulelerinde Türkiye’nin yanı sıra Kanada, ABD, Ukrayna, Güney Kore, Rusya, Slovakya, Polonya, Norveç, Kazakistan, İtalya, Almanya, Fransa ve Çekya’dan 47 sporcunun katılımıyla organizasyonun gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Bu yarışların final müsabakalarında Türkiye’yi Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi var olan 21 yaşında olan Fatih’in temsil ettiğini belirten Kıyıcı, ulusal sporcunun finallerin birinci turunda 127,5, 2. turunda da 119 metrelik atlayışlar yaparak 24. olduğunu aktardı.

Kıyıcı, FIS’ın yarışların resmi sonuçlarını açıkladığını dile getirerek, Fatih Arda İpçioğlu’nun 9-25 Şubat’ta Güney Kore’nin PyeongChang şehrinde düzenlenecek 2018 Kış Olimpiyatları’na katılmaya dogruluk kazandığını vurguladı.

ulusal sporcunun önemli tek muvaffakiyet elde ettiğinin altını çizen Kıyıcı, şunları kaydetti:

“Tarihte evvel kez kayakla atlama branşında tek Türk sporcu olimpiyatlara katılmaya dogruluk kazandı. Bu ülkemiz yerine gurur verici. Bu bizi çok duygulandırdı ve sevindirdi. Federasyonumuza bağlı tüm branşlarda iyi sporcuların yetişmesi için ağırbaşlı yatırımlar yapıyoruz. Bunun sonuçlarını almaya başladık. Sporcumuza olimpiyatlarda başarılar diliyoruz.”


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

<iframe id="player_667033" frameborder="0" scrolling="0" marginheight="0" marginwidth="0" allowfullscreen="allowfullscreen" src="/QuarkPlayer/Index?ContentParentId=1344405