TFF 2. Lig ak Grup’ta devreyi 16. sırada 11 puanla kapatan Karşıyaka, Cuma bugünü 3. Lig 2. Grup bulunan Muğlaspor ile hazırlık mücadelesi yapacak. Karşıyaka teknik patronu Halim Okta, kamp sürecini ve hazırlık maçını değerlendirdi. Kamp sürecinin nihayet derece iyi geçtiğini ifade eden Okta, “Kampımız nihayet derece iyi geçiyor. Futbolcu arkadaşlar nihayet derece arzulu ve gayretliler. Kamp sürecinde hemide onların dayanıklılığını ve gücünü pekiştiriyoruz ayni vakitte da takım oyunuyla da birbirlerine dahada iyi ısınmalarını hedefliyoruz. Zira tasima yasağı olduğu amaciyla tasima yapamıyoruz. Sayımız nihayet derece kısıtlı bizi başarıya götürecek var olan durum takım oyunudur” dedi.

Takım oyununun Karşıyaka amaciyla ehemmiyeti üzerinde duran Okta, hazırlık mücadelesi yapacağı Muğlaspor maçıyla ilgili, “2. yarı nihayet hazırlık maçını Cuma bugünü Muğlaspor’la oynayacağız. ardindan da Cumartesi bugünü döneceğiz. Çalıştığımız, antrenmanlarda yaptığımız, uyguladığımız Bir hayli stratejisi hazırlık maçlarında uygulamaya çalışacağız. eğer yapılanlarda rastgele tek eksiklik tek yetersizlik varsa Muğlaspor karşılaşmasıyla bun eksiklerimizi görüp Sakaryaspor mücadelesi öncesi bu eksiklerimizi gidermeye çalışacağız Sakaryaspor maçına eksiklerimizi gidermiş biçimde çıkacağız.” diye konuştu.

Tüm taraftarların bu güç vakitte desteğini bekliyoruz

Taraftarlardan destek beklediğini belirten Okta, “Tüm camianın bu güç şartlarda desteğini bekliyoruz. Oyuncularımız Sahiden bu güç vakitlerde çok azimli çalışıyorlar, çok istekli ve arzulu olarak antrenmanlarını yapıyorlar. Bu güç zamanlarımız da onlardan çok destek istiyoruz. Zira camiayı hakkettiği yere onlar getirecekler.” dedi.