Edinilen bilgiye göre, 10 Ocak’ta Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından yazi Kasapoğlu Caddesi üzerinde yapılan toplu taşıma denetimlerindeki uygulama noktasında durdurulan milletçe otobüsü sürücüsü F.B.’nin, dört Kasım 2016 tarihinde vefat eden K.K. adli şahsa ait sürücü belgesinin üstüne kendisinin resmini yapıştırıp araç kullandığı tespit edildi.

Yapılan ayrıntılı incelemede, F.B.’ye ait sürücü belgesinin 30 Temmuz 2011 tarihinde içkili olarak 2. sefer araç kullanmaktan dolayı (2) sene süre ile art alındığı, ama F.B.’nin ehliyetini süresi nihayetinde teslim alması amaciyla İhtiyaç duyulan var olan Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitim dokümanı almadığından dolayı sürücü dokümanını teslim almadığı ve sürücü belgesinin C sınıfı olduğu ve otobüs kullanmak amaciyla yeteri civarindan olmadığı alana çıktı.

Yapılan tespit sonrasında F.B.’ye ve araç sahibine Mahkemelerce veyahut Cumhuriyet Savcılıklarınca veyahut Karayolları Trafik Kanunu’nda anlatilan yetkililerce sürücü dokümanı belli tek süre olarak veyahut tedbiren art alındığı halde araç kullanmak suçundan cezai işlem uygulandı, ve araç trafikten men edildi. Ayrı olarak F.B. ile alakalı Ayrı olarak “Resmi Belgede Sahtecilik” suçundan da adli işlem yapıldı.