Katil, vahşet anlarını saniye saniye telefonuna kaydederken, müslüman işçiyi öldürdükten ardindan kamera karşısına geçerek, “Bu tek Hindu kızı Müslüman yaptı. O kızı bendeniz seviyordum. Onu öldürmek zorundaydım. bendeniz mutluluk dolu yaşayamayacaksam başka tek tanesini de yaşatmam” şeklinde konuştu.

Video görüntüsüne göre; müslüman işçi evvel olarak boğularak, ardindan bıçaklanarak öldürülmek istendi, dahada ardindan baltayla vuruldu ve yakılarak öldürüldü. Çekilen videonun yasamsal medya üzerinden yayılması ve çok reaksiyon toplamasının derhal peşinden Rajasthan polisi olay ile alakalı tahkikat başlattı. Rajasthan polisinin yaptığı izaha göre, “Perşembe erken Rajasthan’ın Rajsomondo kasabasında ormanlık alanda tek ceset bulundu. İlk incelemelere göre bulunan cesedin videodaki öldürülen kişiye ait olduğu şüphesi üzerinde duruluyor. Öldürülen kişinin İsiminin Arfajul (45) olduğu bildirildi. Arfajul’un, işçi olarak çalışmak amaciyla Hindistan’ın batı Bengal eyaletinin Malda şehrinden Rajasthan’a tek kaç sene evvel geldiği öğrenildi. Gözaltına alınan şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“ÜZERİNİ KAPATMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Olay ile alakalı soruşturmanın ayni ritimde devam ettiği öğrenilirken, Arfajul’un ailesi erkek çocukları hakkındaki iddiaları yalanladı. Üç kız bebek babası var olan Afrajul’un eşi Gulbahar, kocasının Yalnızca işçi olarak çalışmak amaciyla Rajasthan’a gittiğini belirterek, “Perşembe bugünü erken saatlerinde benimle konuşmuştu. Bana 50 bin rupi yollamak amaciyla bankaya gideceğini söyledi. Onun yasadisi ve cihatçı olduğunu söyleyenler, bu olayın dini tek mesele olduğunu öne sürerek üzerini kapatmaya çalışıyorlar. Arfajul kimse ile evlenmedi. Hepsi yalan” dedi.

WEST BENGAL BAŞBAKANI VAHŞETİ KINADI

Öte yandan, Rajasthan’da yaşanan vahşete karşı reaksiyon göstererek, Hindistan’ın West Bengal Başbakanı Mamata Banerjee, kendisinin resmi twitter hesap üzerinden tek paylaşımda bulundu. Mamata Banerjee, “Rajasthan’da Bengalli tek işçinin öldürülmesini şiddetle kınıyoruz. İnsanlık dışı tek davranış” diye paylaştı.

Moshiur Rahman