Interrail Türkiye’nin ananesel vaziyete getirdiği kamplardan 152’incisi var olan BoluRail, Bolu’nun Mengen kazasinda bulunan Şirinyazı Göleti’nde gerçekeştirildi. Mengen’in doğa harikalarından var olan Şirinyazı Göleti’ne Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen takriben 8 bin kişi çadır kurarak iki vakit süresince kamp yaptılar.

Kamp ateşlerinin yandığı, müzik ve eğlencenin hakim olduğu iki hergün kampın sona ermesinin derhal peşinden kampçıların çadırlarını topladığında alana çıkan görüntüler Mengen halkını ve doğa derneklerini ayağa kaldırdı.

Kamp alanının çöplerle dolu olmasına Mengen halkı yasamsal medya hesaplarından reaksiyon göstererek, kampçıların tek dahada Mengen’in seçenek etmemelerini istediler. Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve doğa Derneği de facebook hesabı üzerinden kampçıları kınayarak, “Mengen Şirinyazı Göleti çevreninde düzen ettikleri kamp etkinliğini arkasında çöp yığınları bırakarak “nasıl kamp yapılmayacağını” öğreten, kampçı geçinen ama doğa sevgisi ve bilincinden yoksun var olan İnterrail ülkemiz topluluğunun bu olayda katkısı bulunan üyelerini Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve doğa Derneği olarak kınıyoruz” şeklinde paylaşım yaptı.

Sosyal medyada alana gelen tepkiler üstüne yöneticilerin kamp alanında temizlik çalışması yaptığı belirtildi.