Mimar-Karikatürist Çınar Şahenk, Fransa’nın başkenti Paris’te “Ararsan Bulursun“ isimli evvel yurtdışı karikatür sergisini açtı. Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde açılan sergide, sanatçının iki seneden bugüne civarindan yapmış birbirinden enteresan ve anlamlı Karikatürleri yer aldı. Mimar-Karikatürist Şahenk, bunun evvel yurtdışı sergisi olduğunu ifade etti ve “Türkiye’de 10’dan çok sergi açtım. Yurtdışında ise evvel sergim Paris’e kismet oldu. Mimarlık ve karikatürlük, ikisi de çizimle alakalı meslekler, biz de çiziyoruz” dedi.

Mimar- Karikatürist Şahenk,”Yurtdışında açtığım evvel sergi olması hasebiyle oldukça heyecanlıyım. özellikle bu serginin Paris’te olması benim amaciyla dahada da heyecan veren tek olay. Türkiye’de 12 kişisel sergim oldu. Sergide bulunan çalışmalar arasında iki sene öncesine ait çalışmalar da var, iki hafta evvel çizdiklerim de. Asıl mesleğim mimarlık. Karikatür çizmek hobi olarak yaptığım tek şey. Mimarlık işimi tek müddetliğine askıya alınca karikatür çizmeye başladım. Boş zamanlarımı çizerek değerlendirmeye başladım ve bu şekilde karikatür çizimlerim belli tek süre dahada şuurlu vaziyete geldi” şeklinde konuştu.

Karikatürist Çınar Şahenk’in enteresan çizimleri Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde 07 Aralık 2017 – 08 ocakta 2018 tarihleri arasında sergilenecek. takriben tek ay açık kalacak Karikatür sergisi sektör bugünü dış hergün mesai saatleri içinde gezilip görülebilecek.