Kahramanmaraş İl zaptiye Komutanlığı ekipleri, çeşitli kuruluş ve kuruluşlarda görevli var olan hususi güvenlik personeline, patlayıcı maddelerle alakalı seminer verdi.

“BOMBACI MÜLAYİM GİBİ BOMBAYI ELİNİZE ALIP SALLAMAYIN”

Seminere katılanlara uygulamalı eğitim veren zaptiye Başçavuş Fatih Bahar, Kemal Sunal’ın filmindeki ‘Bombacı Mülayim’ karakterini hatırlatarak, “Kemal Sunal’ın filminde oldugu benzeri bombayı elinize alıp sallamayın veyahut tekme atmayın” diyerek ikazda bulundu.

“ÖZEL GÜVENLİKÇİLERİN BOMBA EĞİTİMİ ALMALARI ŞART”

Seminerde konuşan İl zaptiye Asayiş Şube Müdürü zaptiye Binbaşı Kadir Akbey, hususi güvenlikçilerin bomba eğitimi almalarının koşul olduğunu vurguladı. Akbey, “Gerek Türk Silahlı Kuvvetleri, neden jandarma, gerekse zabita yapmış olduğu mücadeleden zayiat veren, pkk terör örgütü hain tek şekilde patlayıcı maddeyle, olmadık vakitte olmadık yerde en basit en hain metodu kullanmaktadır. Bu açıdan, patlayıcı maddeyle ugras çok mühim tek yer tutmaktadır. Bu açıdan sizlerde ağırbaşlı yerlerde, ağırbaşlı görevler yaptığınızdan dolayı patlayıcı maddeler ile alakalı bilgili olmanız şart. İnşallah bu seminerinde size faydalı olacağımıza Kahramanmaraş İl zaptiye olarak inanmaktayız” dedi.