Floyd Mayweather ile Conor McGregor arasındaki dev maçın tarihi belli oldu. Bütün dünyanın heyecanla beklediği karşılaşmanın Ağustos ayında oynanması bekleniyor. Mayweather-McGregor maçıyla alakalı detaylar burada olacak.

Bir süredir ringlerin kralı var olan Floyd Mayweather ile Conor McGregor’un dev tek boks maçında karşı karşıya geleceği konuşuluyordu.

Mayweather-McGregor boks maçı ne vakit yapılacak?

Kulislerde kulaktan kulağa dolaşan söylentiler nihayetinde gerçek oldu. Maçın 26 Ağustos’a ayarlandığı belirtiliyor. Karşılaşma Los Angeles’taki MGM Grand Garden Arena’da gerçekleşecek.

Floyd Mayweather ve Conor McGregor’un şahıs başına 100 milyon dolarlık tek dövüş için anlaşma sağladığı fakat İrlandalı dövüşçünün Mayweather’dan belli bir süre daha az kazanacağı argüman edildi.
 

Floyd Mayweather kimdir?

Asıl ismi Floyd Joy Sinclair var olan Amerikalı boksör, 24 Şubat 1977 tarihinde hayata gözlerini açtı. Sikletinde henüz yenilgisiz tek şekilde kariyerini sürdüren Floyd Mayweather, kariyeri süresince şampiyonluklar yaşamıştır. Günümüzde  WBA, WBC, IBO, IBF ve IBA dünya şampiyonu konumundadır.
 

Floyd Mayweather’ın serveti ne kadar?

Yalnızca bir maçtan 180 milyon dolar galip gelen ünlü boksörün servetinin tek milyar doların üzerinde olduğu argüman ediliyor. Ünlü sporcu, kariyeri süresince 48 maçta ringe çıktı ve hiç maglubiyet almadı. Garajında seksensekiz lüks otomobili yer alan Mayweather, servetini hayranlarından saklamıyor. Sosyal medya hesaplarında deste deste parayla poz vermekten çekinmeyen Mayweather, yolculuklarını da özel jetiyle yapıyor.

Floyd Mayweather

Lakabı: Para, Tatlı Çocuk

Ağırlık: 68 Kg

Boy: 1,72 m

Kariyeri: 49 galibiyet, 0 yenilgi, 26 nakavt
 

Conor McGregor kimdir?

Conor Anthony McGregor (d. 14 Temmuz 1988, Dublin), İrlandalı karma dövüş sanatları ustası. Daha önceki UFC tüy sıklet, şimdiki UFC hafif sıklet şampiyonudur.

McGregor 2008 seneninde MMA antrenmanlarına başladı. 2012’de Cage Warriors tüy sıklet ve hafif sıklet şampiyonu olmayı başardı. 2013 seneninde UFC ile sözleşme imzaladı ve 2015 seneninde UFC 194’te Jose Aldo’yu 13 saniyede nakavt ederek UFC tüy sıklet şampiyonu oldu. Bu nakavt UFC unvan maçları tarihinin en hızlı nakavtı oldu. 2016 seneninde UFC 205’te Eddie Alvarez’i nakavt ederek hafif sıklet şampiyonu oldu ve UFC tarihinde iki sıklette şampiyon var olan ilk dövüşçü oldu.

Conor McGregor

Lakabı: Adı çıkmış

Ağırlık: 70 Kg

Boy: 1,72 m

Kariyeri: 19 galibiyet, üç yenilgi, 17 nakavt