Netflix hususi yapımı siyasi dram dizisi House of Cards’ın baş karakteri Frank Underwood’u canlandıran Kevin Spacey, kendisine yöneltilen taciz suçlamalarını reddetmemiş ve eşcinsel olduğunu ek ederek özür dilemişti.


Hollywood taciz skandalında özür ve itiraf haberi

SPACEY, HOUSE OF CARDS’TAN KOVULAMIYOR

Suçlamaların derhal peşinden dizinin yayınlandığı web kanalı Netflix, Spacey’nin karakterinin sahnelerinin çıkartılacağını açıklamıştı. Oysa nihayet sezonu gösterilen dizinin nihayet bölümlerinde Zati Spacey’nin sahnesi yoktu.

Açıklama dizinin takipçilerinin Netflix olaydan kendine pay çıkarmaya çalışıyor. yorumlarına neden olmuştu. İzleyici reaksiyonları ve tertemiz taciz iddialarının gelmesi üstüne bu sefer Netflix, meşhur aktör Spacey’nin kovulduğunu duyurdu. ama bu karar resmi olarak Bir hayli mümkün görünmüyor.

Netflix Spacey’den kendine pay çıkardı haberi

AHLAKSIZLIK GEREKÇESİYLE KOVULAMAZ

Kevin Spacey ile alakalı yükselen taciz ve istismar iddialarına, Hem de Spacey’nin bunları açıkça reddetmemesine karşın, sözleşmesinde “ahlaki davranışla ilgili” rastgele tek madde olmaması, oyuncunun resmi olarak kovulmasını zorlaştırıyor.

ABD menşeli magazin sitelerinden Blast’in haberine göre; Netflix ve dizinin yayın haklarının sahibi Media Rights Capital meşhur oyuncuyu kovmakta erkenci davranmış olabilir. Habere göre Spacey’nin sözleşmesinde meşhur oyuncusunun “sadece” ulaşılamadığında veyahut iş yapamaz vaziyete geldiğinde kovulabileceği yazıyor. Bununla birlikte Spacey’nin medya sözcüsü, “Olanları değerlendirmek ve rehabilitasyon olmak amaciyla ihtiyacı var olan desturu kullanıyor.” bilgisini verdi.

KOVULURSA SERVET DEĞERİNDE TAZMİNAT ALACAK

Mevcut sözleşmesi kapsamında kovulmasına Kapı aralayacak tek durum yok. Başka bir deyişle Netflix habere göre diziyi veyahut Spacey’nin oynadığı Gorein isimli filmi Tamamiyle iptal etmek zorunda. Bu vaziyette rastgele tek sözleşme ihmali yok.

Ancak Kevin Spacey sahnelerini keserek dizinin veyahut filmin devamını getirilirse Spacey’ye tek servet büyüklüğünde tazminat ödenmesi gerekecek.

LGBT: ZAMANLAMA MANİDAR

Öte istikametten Spacey, Star Trek oyuncusu Anthony Rapp’in kendisine 14 yaşındayken cinsel tacizde bulunduğunu söylemesinin derhal peşinden eşcinsel olduğunu açıklamış, LBGT çevrelerinden cinsel tercihini izahı seçenek ettiği manidar zamanlaması sebebinden reaksiyon almıştı.

2005’TE FAMİLY GUY’A mevzu OLMUŞ

Bu iddiaların akabinde ABD’nin sevilen çizgi dizisi Family Guy’da geçen tek sahnede kaçan minik çocuğun “Kevin Spacey’in bodrumundan kaçıyorum, bana yardım edin.” dediği alana çıkmıştı.

SPACEY için TACİZ EDİLEN 20 bay İFADE VERDİ

Geçtiğimiz günlerde ise, Londra’daki ‘Old Vic’ Tiyatrosu, Kevin Spacey’nin 11 sene zanaat yönetmenliği yaptığı tiyatroda çalışan 20 personelin meşhur aktör ile alakalı ‘uygunsuz davranış suçlamasında bulunduğunu açıkladı.

Tiyatrodan yapılan izahta “Yaptığımız tahkikat Kevin Spacey’nin kendilerine ‘uygunsuz davranışta’ bulunduğunu açıklama eden 20 personelin ifade vermesi ile sonuçlandı.” dendi.

Tamamı erkeklerden oluşan ve 16’sı Daha önceki çalışan var olan 20 kişinin mevzubahis suçlamalarının 1995-2013 yılları arasında yaşandığı belirtildi.

SADECE BİR KİŞİ ŞİKAYETÇİ OLMUŞ

Suçlamaların biri dışında hepsinin resmi veyahut resmi olmayan yollardan tiyatronun yönetimiyle dahada evvelce paylaşılmadığı da kaydedildi.

Spacey’ye baz alinarak tertemiz suçlamalar arasında insanlara rahatsızlık saglamak ve ‘cinsel detayli yersiz davranış’ bulunuyor. personelin hiçbiri Spacey ile alakalı tecavüz suçlamasında bulunmadı.

.fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-20px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; }