Olay, bu erken saat 11.00 sıralarında Karapınar İlçesi’ne 35 kilometre uzaklıktaki Yeniyayla Karadölek Mevkii’nde alana geldi. Yakup Karakaya, tarla hasebiyle husumetli olduğu Celal Altuntaş’ın erkek çocuğu İsmail Altuntaş’ı tarlada traktörle çalışırken gördü. Karakaya, av tüfeğiyle ateş ederek İsmail Altuntaş’ı kolundan yaraladı, dahada ardindan da traktörden inmesini söyleyerek başından vurdu. Kanlar içinde var olan Altuntaş yere yığıldı.

OTOMOBİLLE PEŞİNE DÜŞTÜĞÜ BABA İLE DİĞER OĞLUNU DA VURDU

Bu sırada olay yerinin takriben 50 metre ilerisinde bağ evinde oturan Celal Altuntaş, silah sesini duyup dışarı çıktı. Altuntaş, Yakup Karakaya’nın erkek çocuğuna silahla saldırdığını görünce kamyonetine binip takriben tek kilometre mesafedeki tarlada çalışan başka erkek çocuğu Şemset Altuntaş’ın yanına gitmek amaciyla yola çıktı. Yakup Karakaya da otomobiliyle peşine düştü. Yakup Karakaya, iddiaya göre Celal Altuntaş’ı durdurmak amaciyla otomobiliyle, ani çok sefer kamyonete çarptı. Altuntaş, tarlaya eriştikten ardindan araçtan inip, erkek çocuğunun yanına koştu. Karakaya’nın tüfekle ateş açması neticesi Calal Altuntaş da yaralanarak yere düştü. Karakaya bu sefer takriben 15 metre ilerideki Şemset Altuntaş’ın üstüne ateş açtı. Sırtından yaralanan Şemset Altuntaş da kanlar içinde yere yığıldı.

VURDUĞU KOMŞUSUNUN KAMYONETİ İLE KAÇTI

Saldırının derhal peşinden aracı çalışamaz halde var olan Yakup Karakaya, iddiaya göre yanında bulunan erkek çocuğu R. Karakaya ile birlikte Celal Altuntaş’ın kamyonetine binip hızla uzaklaştı. vaziyeti ayrım eden çevredeki köylüler güvenlik güçüleri ve sağlık görevlilerine havadis verdi. olay adina gelen sağlık ekibi, Celal Altuntaş ile erkek çocukları İsmail ve Şemset Altuntaş’ın can verdiğini belirledi.

Kaçan Yakup Karakaya ve erkek çocuğu R. Karakaya ise Emirgazi İlçesi yakınlarında zaptiye tarafından yakalanıp gözaltına alındı.

ALTUNTAŞ AİLESİNDEN ŞİKAYETÇİ OLMUŞ

Peşine düştüğü Celal Altuntaş’ın kamyonetini durdurmak amaciyla otomobiliyle çarpması neticesi alana gelen talihsiz kaza hasebiyle gözünden yaralandığı ileri sürülen Yakup Karakaya, rehabilitasyon edilmek amaciyla ambulansla Konyaya derhal sevk edildi. Yakup Karakayanın bu erken Sabah saatlerinde Altuntaş ailesi ile alakalı kendisini tahrik ve rahatsız ettiklerini iddiasıyla jandarmaya şikayette bulunduğu öğrenildi. Saldırıda öldürülen İsmail ve Şemset Karakaya kardeşlerin 3’er çocuklarının bulunduğu, İsmail Altuntaş’ın 3’üncü çocuğunun 15 vakit evvel dünyaya geldiği belirtildi. tahkikat sürüyor.

DHA