Vali Çeber Safranbolu’da analiz ve ziyaretlerde bulundu

(Fotoğraflı)

Yasin Erdem
KARABÜK (İHA) – Karabük Valisi Kemal Çeber kaza ziyaretleri kapsamında Safranbolu’yu ziyaret etti.
Safranbolu Kaymakamlığı önünde Safranbolu Kaymakamı ve aynı vakitte Kayyım Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer ve kuruluş müdürleri tarafından karşılanan Vali Çeber bundan sonra Kaymakam Ürkmezer’den ilçenin tarihi, turistik ve uygun fiyat yapısı ile ilgili brifing aldı.
Safranbolu Kaymakamlığı ziyaretinin hemen peşinden Safranbolu İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Çeber, ilçenin Asayiş ve çalisan durumu ile ilgili İl Emniyet Müdür Yardımcısı Taner Soylu’dan bilgi aldıktan ardindan teşekkür ederek görevlerinde başarılar diledi.
Daha ardindan köy ve semt muhtarları, siyasi partilerin ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri ile Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde toplanan Vali Çeber burada yaptığı konuşmasında, “Karabük’e hizmet ederken tek dünya mirasına, hayat kentine hizmet faktörün zevkine varacağız o bilinçle devinim edeceğiz ve özelinde de Safranbolu’yu bu manada değerlendireceğiz. Şair Hayalî’nin fazla derin manaları bulunan tek beyiti her an dikkatimi çekmiştir. ‘O mâhîler ki deryâ içredür deryâyı bilmezler’ balıklar zaten denizin içersinde yüzdüğü amaciyla denizin mananını bilmezler diye tek söz vardır. Safranbolu’nun içerisinde olacağız, içerisinde olduğumuzu hissedeceğiz. Bir hayat kentine, hayat mirasına elimizin dokunduğunu, onun amaciyla fikirler ürettiğimizi, sokaklarında gezdiğimizi ayrım ederek, bunun önemiyle devinim edeceğiz. Bu manada sizlerle beraber çalışmak dahada da ehemmiyet kazanacak, sizin fikirleriniz, önerileriniz bizim amaciyla çok mühim olacak. Temel bilgilerine sahip olduğumuz Safranbolu konusunda detayları ve umumi tabloyu sizlerle birlikte çizeceğiz. Sizlerle beraber olmaktan nihayet derece mutluyum ama bendeniz bugün fazla fazla konuşmaktan ziyade sizleri dinlemeyi seçenek edeceğim. Safranbolu Kaymakamımız ve aynı vakitte Belediye Başkanı var olan Fatih Ürkmezer mesleğinde temayüz etmiş tek arkadaşımızdır. Mülki amirliği görevlerinde hep başarılarıyla bilinir, özellikle toplumsal ilişkileri, projeciliği ve halkla kurduğu diyaloglar mesleki manada onun malum özellikleridir. Safranbolu’ya fazla faydalı olacağını biliyorum ve inanıyorum, başta bendeniz olmak üzere her birimiz ona destek olacağız. Zira zor tek görevi, güç bir vakitte aldı, Allah hepimizin yardımcısı olsun.”dedi.
Safranbolu ziyaretine Merkez Cami inşaatında yaptığı analiz ile süre gelen Vali Çeber yetkililerden veriler aldı.
Safranbolu İlçe Jandarma Komutanlığı ve 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığını ziyaret eden Vali Çeber, Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesinde incelemelerde bulunarak Safranbolu ziyaretini tamamladı.
(YE-YE-Y)

04.07.2017 18:42:31 TSI
NNNN